Správná hračka

Označení „Správná hračka – vybráno odborníky“ (založeno 1994) je společným projektem Sdružení pro hračku a hru, Asociace hračka Unie výtvarných umělců ČR a Asociace předškolní výchovy.

Cílem je podpořit tvorbu a prodej dobrých hraček a jejich rozšiřování mezi dětskou populaci.Hodnoceny jsou hračky a herní předměty určené dětem předškolního věku.
Nikdy nekupujte hračky, které nenesou označení . Ale pozor! Certifikovaná bezpečnost a zdravotní nezávadnost hraček se totiž netýká toho nejdůležitějšího pro rozvoj dítěte: estetické a výchovné kvality.

Nadstandardní označení „Správná hračka – vybráno odborníky“ je pro rodiče i pedagogy pomůckou při rozhodování o nákupu hraček.

Za dvacet ročníků bylo oceněno několik stovek hraček, s nichž mnoho již není na trhu dostupných. Všechny jsou však inspirující. Hledejte hračky se zeleným označením Správná hračka v prodejně, kde rádi nakupujete; nebudou-li na skladě, vybírejte jen hračky, které by při podobném hodnocení i ve Vašich očích obstály.

Stálá výstava oceněných hraček je na zámku v Kamenici nad Lipou; na každoročním Kamenickém Hračkobraní můžete vidět hračky oceněné v posledním roce, tedy hračky na trhu zcela jistě dostupné (www.hrackobrani.cz). Přehled oceněných hraček je zveřejněn na www.sdruzenihracky.cz, přehled posledních ročníků s vyobrazením a údaji o výrobci na www.uvucr.cz/ah

Upozorňujeme, že webová stránka www.spravnahracka.cz je stránkou komerční a s výše uvedeným hodnocením odborníky nemá nic společného.

Dokumenty ke stažení:

Správná hračka 2024 –  přihláška

Správná hračka 2024 – propozice

Výsledky 2023

Výsledky pro rok 2022
Výsledky pro rok 2021
Výsledky pro rok 2020
Výsledky pro rok 2019
Výsledky pro rok 2018
Výsledky pro rok 2017
Výsledky pro rok 2016
Výsledky pro rok 2015
Výsledky pro rok 2014
Výsledky pro rok 2013
Výsledky pro rok 2012
Výsledky pro rok 2011

spravna-hracka-logo